Akwen Eldorado (4-ost.)

serial sensacyjny Polska 1988  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Bracia Jerzy i Wojtek Sobczykowie, zachęceni obietnicą otrzymania własnego lokum, podejmują pracę w gospodarstwie rybackim nad Śniardwami.

Oglądaj w telewizji

Nd 30.08 17:15
TVP 2logo

Opis

Dwaj bracia Jerzy (Artur Dziurman) i Wojtek (Łukasz Rybarski) Sobczykowie, zachęceni obietnicą otrzymania własnego lokum, przyjeżdżają do gospodarstwa rybackiego nad jeziorem Śniardwy. Na miejscu okazuje się, że nie mają szans na własne mieszkanie. Mimo to młodzi rybacy postanawiają zostać. Podejmują pracę i remontują rozwalającą się chałupę, którą wynajęli od strażnika Ryszarda Sznajdera (Ryszard Kotys). Prócz niego poznają również miejscowego ichtiologa Marka Strzałkowskiego (Jerzy Kryszak), z którym niebawem się zaprzyjaźniają.

W tym odcinku

Milicja mimo długich poszukiwań nadal nie trafia na ślad braci. Jerzy i Wojtek wraz z Markiem przeczesują więc okolice jeziora i w końcu odkrywają kryjówkę kłusowników. Wejścia pilnuje uzbrojony Krzysztof, ale dzięki determinacji Jerzego wartownik zostaje obezwładniony, a razem z nim czterech ludzi gangu i ich łącznik. Marek odwozi zatrzymanych terenowym mikrobusem na komisariat, a w bazie zostają tylko bracia i Krzysztof. Wkrótce szef bandy, trzymając w rękach dubeltówkę, odbija Krzysztofa i ucieka z nim na jezioro. Jerzy i Wojtek ruszają za nimi w pościg.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...