Święty (39)

serial komediowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Kordas nie chce zdradzić powodów, dla których zatrudnił nową ochroniarkę. Luizę irytuje obecność Sary. Z tego powodu postanawia wyprowadzić się do Miłosza. Pod jej nieobecność ojca odwiedzają znajomi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mikołaj Białach (Mariusz Węgłowski) odchodzi ze służby w policji. Zostaje sołtysem Uroczyska, w którym prowadzi bar. Pomaga mieszkańcom miejscowości, w której nieoficjalne rządy sprawuje wpływowy biznesmen Kordas (Michał Milowicz). Wykorzystuje doświadczenie nabyte w policji w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek i lokalnych intryg.

W tym odcinku

Kordas nie chce zdradzić powodów, dla których zatrudnił nową ochroniarkę. Luizę irytuje obecność Sary. Z tego powodu postanawia wyprowadzić się do Miłosza. Pod jej nieobecność, ojca odwiedzają dawni znajomi. Składają mu propozycję interesu. Sierżant zastanawia się, co Piątkowska robiła z sołtysem na zamku, zanim do nich dołączył. Posterunkowa nie ulega jednak prowokacjom przełożonego. Czarna wręcza Białachowi zaproszenie na sędziowanie w konkursie kulinarnym Koła Gospodyń w Uroczysku. Podczas wydarzenia mają mu towarzyszyć Żbikowski i ksiądz. Przygotowane dania są jednak dalekie od wyobrażeń jury. Gdy mężczyźni mają przerwę, broń sierżanta zostaje skradziona.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...