Teleman

Uzdrowisko: Myśliwy (5)

telenowela dokumentalna Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do uzdrowiska przyjeżdża myśliwy Alojzy, który cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów i chce podjąć się leczenia. Dzięki swojej gawędziarskiej osobowości szybko zjednuje sobie sympatyków.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie pracowników prywatnego ośrodka uzdrowiskowego, których losy przeplatają się z historiami pensjonariuszy sanatorium. Właścicielem ośrodka jest ortopeda Andrzej (Artur Kocięcki), który niegdyś prowadził go wraz ze swoją żoną. Kobieta zmarła jednak kilka lat temu z powodu nagłej choroby. Mężczyzna, chcąc utrzymać sanatorium, wynajął część pomieszczeń na gabinet dla chirurg plastycznej Adrianny (Aldona Orman). Lekarka w trakcie studiów medycznych miała romans z Andrzejem. Ogromnym wsparciem dla właściciela jest pielęgniarka Grażyna (Małgorzata Sadowska), która pomaga mu w prowadzeniu uzdrowiska.

W tym odcinku

Do uzdrowiska przyjeżdża myśliwy Alojzy, który cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów i chce podjąć się leczenia. Dzięki swojej gawędziarskiej osobowości szybko zjednuje sobie sympatyków, szczególnie pośród męskiej części turnusu. Wraz z kolegami urządza zakrapiane alkoholem ognisko. Panowie wpadają na pomysł, by zapolować na kuropatwy. Kończy się to jednak tragicznie, gdyż jeden z pensjonariuszy zostaje postrzelony. Julek nie może porozumieć się z Władkiem, który wstaje o 04:30, włącza radio, rozpoczyna trening i wymaga od chłopaka, by go naśladował. Z pomocą Julkowi spieszy Marzena, która proponuje mu, by zamieszkał w zagraconym pokoiku na poddaszu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...