Akwen Eldorado (2/4)
W skrócie
Bezradność komendanta milicji i twarda postawa braci budzi niepokój dyrektora PGR i Marka, którzy przeczuwają kłopoty. Starają się odwieść Jerzego i Wojtka od walki z kłusownikami.
Oglądaj w telewizji
Opis
Dwaj bracia Jerzy (Artur Dziurman) i Wojtek (Łukasz Rybarski) Sobczykowie, zachęceni obietnicą otrzymania własnego lokum, przyjeżdżają do gospodarstwa rybackiego nad jeziorem Śniardwy. Na miejscu okazuje się, że nie mają szans na własne mieszkanie. Mimo to młodzi rybacy postanawiają zostać. Podejmują pracę i remontują rozwalającą się chałupę, którą wynajęli od strażnika Ryszarda Sznajdera (Ryszard Kotys). Prócz niego poznają również miejscowego ichtiologa Marka Strzałkowskiego (Jerzy Kryszak), z którym niebawem się zaprzyjaźniają.
W tym odcinku
Bezradność miejscowego komendanta milicji (Krzysztof Stelmaszyk) i twarda postawa braci budzi niepokój dyrektora PGR oraz Marka, którzy przeczuwają kłopoty. Obaj starają się odwieść Jerzego i Wojtka od podejmowania walki z kłusownikami. Tymczasem nad jezioro przyjeżdża Agnieszka (Marzena Manteska) - dziewczyna starszego z Sobczyków. We trójkę zwiedzają okolicę, biorą też udział w dorocznym święcie rybackim - topieniu króla sielaw. Idylla nie trwa jednak długo. Wkrótce bracia znów przyłapują kłusowników na okradaniu sieci. Między nimi a złodziejami wywiązuje się bijatyka.
Występują