Przygody Merlina | sezon 1 odc. 1: Wezwanie smoka

(The Adventures of Merlin: The Dragon's Call)

serial fantasy Wielka Brytania 2008  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Król Uther Pendragon zakazuje czarów. Jego nadworny lekarz Gaius przyjmuje Merlina na swego ucznia. Jest sceptyczny wobec umiejętności chłopca, chociaż to dzięki nim Merlin ratuje mu życie.

Oglądaj w telewizji

Nd 5.02 3:20
SCI FIlogo

Opis

Widowiskowa wersja staroangielskiej legendy o Merlinie i jego przygodach. Za efekty specjalne odpowiedzialna jest angielska firma The Mill, którą założyli m. in. bracia Tony i Ridley Scott. Ekipa The Mill ma swoim koncie Oscara za pracę przy "Gladiatorze". Jej dziełem są efekty specjalne w filmach, takich jak: "Helikopter w ogniu", "Tomb Raider" czy kolejne odsłony Harry'ego Pottera.

W tym odcinku

Camelot. Despotyczny władca, król Uther Pendragon (Anthony Head), zakazuje uprawiania czarów na terenie królestwa. Tymczasem nadworny lekarz, Gaius (Richard Wilson), przyjmuje nastoletniego Merlina na swojego ucznia. Jako człowiek nauki pozostaje sceptyczny wobec nadzwyczajnych umiejętności chłopca, chociaż to dzięki nim Merlin ratuje mu życie. Chłopiec pozornie niczym się nie wyróżnia i wydaje się łatwym celem dla okrutnych żartów ze strony następcy tronu. Książę Artur (Bradley James) w otoczeniu kompanów chętnie demonstruje swoją waleczność i łatwość, z jaką włada bronią...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...