Stulecie Winnych 2 (20)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

W Warszawie rozpoczyna się powstanie. Ania rodzi synka. Rodzina z Brwinowa otacza ją opieką, choć nie ma pojęcia, kto jest ojcem dziecka. Śniegocki pod wpływem Ignacego przyłącza się do powstańców.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Wybuch drugiej wojny światowej diametralnie zmienia ich losy. Antoni ginie w pokazowej egzekucji. Pozostali przy życiu członkowie rodu próbują sobie radzić w tych niełatwych czasach.

W tym odcinku

W Warszawie rozpoczyna się powstanie, a Ania rodzi synka, nadając mu imię Michał. Rodzina z Brwinowa otacza opieką młodą mamę, choć nie ma pojęcia, kim jest ojciec dziecka. Tymczasem Śniegocki idzie do Ignacego i pod jego wpływem przyłącza się do powstańców. Pocieszenia u duchownego szuka także Krysia, która przychodzi do zakrystii razem z 14-letnim bratem Andrzejem; oboje roznoszą meldunki. Michał dowodzi własnym oddziałem. Wkrótce dostaje informację o zbombardowaniu kościoła Ignacego. Uratowany ksiądz dołącza do żołnierzy. Podczas jednej z potyczek Michał zostaje ciężko ranny. Mania często zachodzi do domu Heleny Turczyńskiej, która od początku wojny ukrywa u siebie Żydów, i zajmuje się dziećmi. W Stawisku mieszka wielu gości, m.in. kompozytor Andrzej Panufnik. Anna Iwaszkiewicz boi się, że niedługo zacznie brakować im jedzenia. Jarosław uważa, że muszą kontynuować swoją misję.

Występują

Twórcy

Ładuję...