Stulecie Winnych 2 (19)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Trwają walki w getcie. Róży i jej córce Idzie udaje się przedostać na aryjską stronę. Ania wpada na pomysł, by przewieźć je do Brwinowa. Kazimierz zgadza się wziąć udział w akcji, ale żąda zapłaty.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Wybuch drugiej wojny światowej diametralnie zmienia ich losy. Antoni ginie w pokazowej egzekucji. Pozostali przy życiu członkowie rodu próbują sobie radzić w tych niełatwych czasach.

W tym odcinku

Na warszawskich ulicach toczy się pozornie zwyczajne życie. Tymczasem w getcie trwają walki. Róży i jej córce Idzie udaje się przedostać na aryjską stronę. Schronienie znajdują w Stokrotce. Ania wpada na pomysł, by przewieźć je do Brwinowa. W planowaniu akcji pomaga jej Michał, oboje zbliżają się do siebie. Kazimierz zgadza się wziąć w tym udział, ale nie za darmo. Róża obiecuje Tarasiewiczowi pieniądze i biżuterię, ten zmusza ją jeszcze do odbycia z nim stosunku. W jednoznacznej sytuacji zastaje ich Ania. Zszokowana Żydówka wybiega na ulicę, a za nią Kazimierz. Oboje padają od kul Niemców. Ania zabiera Idę i kieruje się do kościoła, by prosić o chrzest dla małej. Ignacy nadaje jej imię Ewa i wystawia papiery, udostępnia także uciekinierkom swój dom. Pojawienie się tam Jamrożego zwiastuje kłopoty. Stanisław kończy trumnę, którą zamierza transportować broń. W warsztacie zaskakuje go Hela. Gdy mężczyzna wyrusza z ładunkiem, zostaje zatrzymany przez żandarmów.

Występują

Twórcy

Ładuję...