Stulecie Winnych 2 (17)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Okupanci wprowadzają w stolicy coraz większy terror. Ania chroni się przed hitlerowcami w kawiarni. Małżeństwo prowadzące lokal oferuje jej pracę. Hela wspiera Winnych. Nie jest jednak bezinteresowna.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Wybuch drugiej wojny światowej diametralnie zmienia ich losy. Antoni ginie w pokazowej egzekucji. Pozostali przy życiu członkowie rodu próbują sobie radzić w tych niełatwych czasach.

W tym odcinku

Okupanci wprowadzają na stołecznych ulicach coraz większy terror. Ania szuka schronienia przed hitlerowcami w kawiarni. Małżeństwo prowadzące lokal oferuje jej pracę. Hela dalej wspiera Winnych. Nie jest jednak bezinteresowna. W Stawisku Iwaszkiewiczowie dyskutują, jak pomóc rodzinie Karwasserów w warszawskim getcie. Teściowa relacjonuje Mani opowieść kuzynki o odwiedzinach Pawła. Kazimierz coraz częściej kłóci się z żoną. Mężczyzna wyśmiewa jej nową posadę. Co prawda wyręcza dziewczynę w rozwożeniu krochmalu, ale żąda od klientów większej zapłaty. Ponadto zaczyna zaopatrywać piekarnię w mąkę. Chce pozyskiwać ją w młynie Bartoszewiczów. Jego furmanka zwraca uwagę Jamrożego. Krysia potajemnie dostaje kosz z żydowskim dzieckiem. Płacz dziecka zwraca uwagę niemieckiego patrolu. Konieczna staje się ucieczka. Irena znika bez śladu. W warsztacie Stanisława zjawiają się żandarmi. Polecają mu wykonanie dwóch szubienic.

Występują

Twórcy

Ładuję...