Stulecie Winnych 2 (16)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Kazimierz i jego żona zamieszkują w Warszawie. Ania znajduje zatrudnienie przy robieniu krochmalu. W drodze do Brwinowa spotyka Helę, która zajmuje się szmuglowaniem towarów do stolicy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Wybuch drugiej wojny światowej diametralnie zmienia ich losy. Antoni ginie w pokazowej egzekucji. Pozostali przy życiu członkowie rodu próbują sobie radzić w tych niełatwych czasach.

W tym odcinku

Kazimierz i jego świeżo poślubiona żona zamieszkują w Warszawie. Ania znajduje zatrudnienie przy robieniu krochmalu, ale mąż nie jest zadowolony z jej zajęcia. W drodze do Brwinowa dziewczyna spotyka Helę, swoją pierwszą mamkę, która zajmuje się szmuglowaniem towarów do stolicy. Proponuje ona Tarasiewiczowej, że pomoże w zaopatrzeniu rodziny. Ania jest świadkiem, jak Niemcy znęcają się nad starym Żydem. W zbiegowisku spotyka Różę Frejlich, koleżankę z Instytutu Pedagogicznego. Okazuje się, że są sąsiadkami. Kazimierz zabrania żonie kontaktów z Żydami. Gdy w stolicy powstaje getto, Tarasiewicz wpada na pomysł biznesu. Jasiek, który znalazł się we Lwowie, trafia do redakcji "Czerwonego Sztandaru", gdzie pracuje Wanda Wasilewska. Wpada jej w oko. Kobieta próbuje się do niego zalecać, ale zostaje odrzucona. Ignacy angażuje się w pomoc warszawskim dzieciom.

Występują

Twórcy

Ładuję...