Stulecie Winnych 2 (15)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Kazia i Władek są świadkami śmierci syna sąsiadów. Niemcy chcą spalić bibliotekę Winnych. Mania z pomocą Ani i Kazimierza wywozi książki nocą na furmance. W drodze powrotnej zatrzymuje ich patrol.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Wybuch drugiej wojny światowej diametralnie zmienia ich losy. Antoni ginie w pokazowej egzekucji. Pozostali przy życiu członkowie rodu próbują sobie radzić w tych niełatwych czasach.

W tym odcinku

Dzięki Iwaszkiewiczowi Tarasiewicz dostaje pracę przy wywożeniu śmieci w urzędzie w Pruszkowie. Nie jest zadowolony z tego zajęcia, ale musi je przyjąć. Kazia i Władek są świadkami śmierci 13-letniego syna sąsiadów, który zginął, ponieważ rodzina nie przekazała okupantom kontyngentu. Niemcy chcą spalić bibliotekę Winnych. Mania z pomocą Ani i Kazimierza wywozi książki nocą na furmance. W drodze powrotnej zatrzymuje ich patrol. W Stawisku schronienie znajdują ukrywający się literaci, muzycy, ludzie teatru. Anna Iwaszkiewicz prosi Kazię o pomoc w zaopatrzeniu. Ania na targu spotyka Jamrożego, który proponuje jej nie bezinteresowną pomoc. Wieczorem w willi odbywa się wieczór poetycki. Ania i Kazimierz zbliżają się do siebie. Kobieta przyjmuje oświadczyny Tarasiewicza, ale nie chce przenieść się z nim do Warszawy. Mężczyzna szykuje podstęp.

Występują

Twórcy

Ładuję...