Lombard. Życie pod zastaw 6 (260)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Biznesmen Nowak dużą wagę przykłada do ekologii. Postanawia zainwestować w recyklomat i postawić go przed lombardem Kazimierza. Marysia nie akceptuje partnera matki. Doskwiera jej tęsknota za ojcem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Mariusz Nowak jest biznesmenem, który dużą wagę przykłada do ekologii. Aby połączyć te dwie pasje, otwiera zakład drukarski 3D, a jako tworzywo wykorzystuje przeznaczone do recyklingu plastikowych butelek. Sprowadzenie do Polski surowca rPET jest jednak kosztowne, więc inwestor postanawia zainwestować w recyklomat i postawić go przed zakładem Kazimierza. Ten musi podjąć decyzję, czy chce podjąć współpracę z Nowakiem. Marysia nie potrafi zaakceptować Mariusza. Doskwiera jej tęsknota za nieżyjącym ojcem i daje to do rozumienia wszystkim dokoła. Dąży do konfliktu z partnerem matki.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...