Lombard. Życie pod zastaw 6 (259)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Tester gier Jarek jest uzależniony od komputera. Zaniedbuje rodzinę. Wydaje przeznaczone na rachunki pieniądze na zakup rekwizytów do gry. Zdesperowana żona zamierza sprzedać w lombardzie jego sprzęt.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Uzależniony od komputera tester gier, Jarek Drzazga, całkowicie zaniedbuje swoją rodzinę. Nie poczuwa się do opieki nad swoją półrocznym dzieckiem i jest całkiem nieodpowiedzialny. Jego żona, Iwona, nie wie, jak sobie z tym poradzić, ponieważ Jarek utrzymuje, że granie to przede wszystkim jego praca. Kiedy zostaje im odcięty dopływ prądu, okazuje się, że mężczyzna wydał przeznaczone na rachunki pieniądze na zakup rekwizytów do gry. Zdesperowana Iwona postanawia sprzedać sprzęt męża. Tak trafia do lombardu. Adek jest poirytowany faktem, że ulica, przy której mieści się lombard, została przejęta przez lokalnych pseudorajdowców, stwarzających poważne zagrożenie dla pojawiających się tam ludzi. Jeden z nich proponuje Blance, siostrze Patrycji, przejażdżkę. Dziewczyna godzi się z ochotą.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...