Echo serca (11)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat

W skrócie

Do szpitala trafia cierpiący na chorobę Fabry'ego Michał. Jedynym dla niego ratunkiem jest poddanie się doświadczalnej terapii. Niestety ta nie jest refundowana, a koszty leczenia są ogromne.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Po trudnych doświadczeniach w Londynie Magdalena Borska (Kamilla Baar-Kochańska) wraca do kraju. W Szpitalu Północnym znajduje zatrudnienie jako wykwalifikowany psycholog. Już pierwszego dnia musi się zmierzyć z problemami pacjentów, choć ją samą dręczą koszmary z przeszłości. To sprawia, że trudno jej nawiązać relacje ze współpracownikami, a zwłaszcza ordynatorem chirurgii (Przemysław Sadowski). Każdy z członków personelu medycznego nosi w sobie traumę po nieudanej akcji ratowniczej. W głównej roli występuje znana z innego medycznego serialu, "Na dobre i na złe", Kamilla Baar-Kochańska. Na ekranie partnerują jej m.in.: Antoni Pawlicki, Przemysław Sadowski, Julia Pogrebińska, Maciej Mikołajczyk, Olga Sarzyńska i Dorota Segda.

W tym odcinku

Tuż przed Bożym Narodzeniem do Szpitala Północnego trafia cierpiący na chorobę Fabry'ego Michał. Pacjent jest dojrzałym 25-letnim mężczyzną, lecz z wyglądu przypomina 13-letniego chłopca. Stale odczuwa silne bóle, a jedynym dla niego ratunkiem jest poddanie się doświadczalnej terapii enzymatycznej. Niestety ta nie jest refundowana, a koszty leczenia są ogromne. Bartek i Joanna, mimo że są już po rozwodzie, nie potrafią zapomnieć o wspólnej przeszłości. Magda okłamuje kolegów, że święta spędzi z rodzicami w Berlinie. W rzeczywistości czeka ją samotna wieczerza wigilijna. Niespodziewanie otrzymuje zaproszenie od Andrzeja. Podczas Wigilii w domu ordynatora dowiaduje się, że Ewa i Andrzej stracili kiedyś synka, Adasia. Jan rezygnuje z dyżuru świątecznego. Jest zaskoczony, gdy Pola ma o to do niego pretensje.

Występują

Ładuję...