Zakochaj się w Polsce: Sierpc (156)

magazyn Polska 2019  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Sierpc znany jest ze skansenu. Miejsce to przyciąga również uwagę filmowców. Na 60 hektarach znajdują się dworek szlachecki, ratusz, drewniane domy i jedenaście zagród. Na uwagę zasługują świątynie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tomasz Bednarek rusza na podbój Sierpca, miasta rozsławiającego uroki mazowieckiej wsi. Znane jest ono ze skansenu, do którego od lat chętnie przyjeżdżają turyści i który w 2016 roku wygrał w internetowym plebiscycie na najciekawszy skansen w kraju. Miejsce to przyciąga również uwagę filmowców - to tutaj powstały kultowe sceny do filmów historycznych, np. "Szwadronu" Juliusza Machulskiego czy "Pana Tadeusza" Andrzeja Wajdy. Sierpecki skansen jest dość rozległy - zajmuje aż 60 hektarów, na których znajduje się dworek szlachecki, okazały ratusz zbudowany w latach 40. XIX wieku, stare drewniane domy i jedenaście zagród. Na szczególną uwagę zasługują miejscowe świątynie o długiej historii, m.in. Kościół pw. Wniebowzięcia NMP i Fara pw. św. Wita, Modesta i Krescencji.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...