Przygody Merlina | sezon 3 odc. 31: Kryształowa grota

(The Adventures of Merlin: The Crystal Cave)

serial fantasy Wielka Brytania 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Merlin i Artur trafiają do Wąwozu Zmarłych Królów. Artur trafiony strzałą umiera. Merlin spotyka starca, który zabiera go do Kryształowej Groty, a Artur w cudowny sposób wraca do życia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kontynuacja przygód młodego czarodzieja Merlina oszałamia jeszcze większym rozmachem inscenizacyjnym i bogactwem efektów specjalnych. Ponownie wkraczamy do krainy magii, gdzie Merlin wypełnia swoje przeznaczenie. Merlin (Colin Morgan) jest jeszcze chłopcem, ale na jego barkach ciąży ogromna odpowiedzialność. Strzeże on bezpieczeństwa Artura (Bradley James), swojego przyjaciela i następcy tronu, który ma w przyszłości władać legendarnym Camelotem. Czarodziej musi ukrywać swoje magiczne umiejętności, ponieważ ich ujawnienie grozi śmiercią. W tej serii czyha na niego jeszcze większe niebezpieczeństwo - siły zła zjednoczą się, aby pokonać Merlina i Artura. Dojdzie do największej batalii o Camelot. Akcja nowego sezonu sezonu rozpoczyna się rok po tajemniczym zniknięciu lady Morgany (Katie McGrath).

W tym odcinku

Merlin i Artur uciekają przed bandą zbirów. Przez przypadek wpadają do Wąwozu Zmarłych Królów. Wkrótce Artur zostaje trafiony strzałą i umiera. Młody czarodziej jest zrozpaczony. Niedługo potem spotyka on tajemniczego starca, który zabiera go do Kryształowej Groty. Na jej skałach namalowane są obrazy wydarzeń z przeszłości. Tymczasem Artur w cudowny sposób wraca do życia i razem z Merlinem udaje się w drogę powrotną do Camelotu. Młody czarodziej ciągle nie może zapomnieć o przepowiedniach, które widział w jaskini. Sen z powiek spędza mu zwłaszcza jedna wizja. Morgana morduje w niej śpiącego Uthera Pendragona. Merlin postanawia działać, by zapobiec tragedii. Udaje mu się powstrzymać Morganę. Niestety dziewczyna zostaje ranna i zapada w śpiączkę. Wkrótce przepowiednia zaczyna się spełniać...

Występują

Twórcy

Ładuję...