Ojciec Mateusz 22: Mistyfikacja (289)

serial kryminalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Podczas spowiedzi Feliks wyjawia księdzu, że jest szantażowany przez kobietę, którą poznał w barze. Mateusz prosi Natalię i Pluskwę o pomoc. Chce, by śledzili mężczyznę podczas przekazywania okupu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kontynuacja losów sandomierskiego proboszcza (Artur Żmijewski), który z wrodzonym zmysłem detektywistycznym podejmuje się rozwikłania zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Podczas spowiedzi Feliks Dybalski wyjawia księdzu, że jest szantażowany przez rudowłosą kobietę, którą poznał w barze. Mateusz prosi Natalię i Pluskwę o pomoc. Chce, by udając parę, śledzili mężczyznę podczas przekazywania okupu. Takiego samego zadania podejmują się Ewa i Wojtek, zaalarmowani przez żonę innego poszkodowanego, Lisowskiego. Policjantce udaje się zrobić kilka zdjęć, niestety szantażystka umyka. Kobylicka postanawia poinformować o wszystkim Możejkę. Z proboszczem kontaktuje się Warecki, który twierdzi, ze jest w posiadaniu należącego do rudowłosej piękności notesu i chce go przekazać duchownemu. Umawiają się w katakumbach. Podczas spotkania dochodzi do nieprzewidzianych zdarzeń.

Występują

Twórcy

Ładuję...