Rekruci: Polegamy na sobie (5/10)

serial dokumentalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Bohaterów czeka obóz zimowy, podczas którego będą zmagać się z niską temperaturą. Zbudują jamy śnieżne. Oprócz tego w tym odcinku zwiedzą okręt podwodny oraz wypróbują symulator sterowania statkiem.

Oglądaj w telewizji

Czw 2.05 4:15
CANAL+ Dokumentlogo

Opis

Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

W tym odcinku

Studenci trzeciego roku Akademii Wojsk Lądowych wybierają się na zimowy obóz w górach. Podczas wyjazdu zmagają się z bardzo niską temperaturą. Na dodatek mają samodzielnie zbudować jamy śnieżne, w których spędzą kolejną noc. Następnie rekruci odbywają treningi strzeleckie na wolnym powietrzu. Zwiedzają również okręt podwodny oraz sprawdzają symulator sterowania statkiem.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...