Ojciec Mateusz 22: Dżentelmeni (286)

serial kryminalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Sandomierzu dochodzi do napadu na sklep jubilerski. Właściciel twierdzi, że kierowcą bandy był Winkler, znajomy Natalii. Marczak i Dziubak znajdują go nieprzytomnego w porzuconej terenówce.

Oglądaj w telewizji

Pt 7.06 5:05
TVP Kobietalogo

Opis

Kontynuacja losów sandomierskiego proboszcza (Artur Żmijewski), który z wrodzonym zmysłem detektywistycznym podejmuje się rozwikłania zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Natalia wraz z Basią oglądają pokaz mody promujący Centrum Kultury "Damy i Dżentelmeni". Po powrocie wieczorem gospodyni spotyka przed plebanią znajomego kucharza Pawła Winklera. Mężczyzna wyjawia, że jego restauracja na Słowacji upadła i zamierza on zostać w Sandomierzu na dłużej. Rano dochodzi do napadu na sklep jubilerski. Właściciel twierdzi, że kierowcą rzezimieszków był Winkler. Zgłasza sprawę na policję. Wieści o oskarżeniu mężczyzny docierają do Mateusza i Natalii. Gosposia jest oburzona. Tymczasem podczas patrolu Marczak i Dziubak trafiają na terenówkę z nieprzytomnym Pawłem w środku. W szpitalu okazuje się, że kucharz był pod wpływem nieznanej substancji i mimo że odzyskał przytomność, nic nie pamięta. Możejko i Kobylicka są zmuszeni go aresztować. Funkcjonariusze poddają analizie rzeczy znalezione w samochodzie, przeszukują też mieszkanie oskarżonego. Jednocześnie proboszcz rozpoczyna własne śledztwo.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...