Ojciec Mateusz 22: W zdrowym ciele... (284)

serial kryminalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na doroczny bieg charytatywny stawia się tłum zawodników. Podczas rywalizacji właściciel sklepu Adam bierze od swojej żony napój w bidonie. Po chwili upada na ziemię. Sekcja zwłok wykazuje otrucie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kontynuacja losów sandomierskiego proboszcza (Artur Żmijewski), który z wrodzonym zmysłem detektywistycznym podejmuje się rozwikłania zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Natalia chce wziąć udział w dorocznym biegu charytatywnym. Kupuje warzywa na koktajl witaminowy. W sklepie dowiaduje się, że jego właściciel, Adam Witko, również zamierza wystartować. W dniu zawodów na rynku zjawia się tłum biegaczy. Wśród nich są: Możejko, Marczak, Nocul, Dziubak, a także ojciec Mateusz. Ewa dopinguje kolegów. Sklepikarza Adama wspiera jego żona Alicja (Edyta Jungowska). Witko bierze od niej napój w bidonie, a po chwili dostaje duszności i osuwa się na ziemię. Marczak i Mateusz udzielają mu pomocy. Po nieprzytomnego mężczyznę przyjeżdża karetka, a ksiądz zabiera zszokowaną Alicję na plebanię. W szpitalu Adam umiera. Lekarz stwierdza zawał, ale sekcja zwłok wykazuje otrucie. Podejrzana jest Alicja, gdyż w bidonie, który podała mężowi, odkryto toksyczną substancję. Do śledztwa włącza się nadkomisarz Morus, który właśnie spędza urlop w Sandomierzu.

Występują

Twórcy

Ładuję...