Kuchenne rewolucje: Płock, U Mariusza (9/13)

program rozrywkowy Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Specjalnością restauracji Mariusza było sushi. Właściciel rozszerzył ofertę m.in. o dania typowo polskie, włoskie makarony i orientalne potrawy. Rozbudowane menu przerasta możliwości kucharzy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna edycja jednego z najpopularniejszych programów rozrywkowych. Znana z ciętego języka i bezkompromisowości Magda Gessler ma już na swoim koncie ponad 250 przeprowadzonych rewolucji w restauracjach, a mimo to nie brakuje jej pomysłów na kolejne metamorfozy wnętrz i przepisy kulinarne. W 20. edycji programu restauratorka po raz kolejny wyrusza w tournée po Polsce, aby postawić na nogi podupadające lokale. Tylko ona może je uratować od bankructwa. Nie obejdzie się jednak bez komplikacji. Magda Gessler będzie bardzo zaskoczona tym, do jakiego stanu mogą zostać doprowadzone kulinarne biznesy.

Mariusz skorzystał z nadarzającej się okazji i przejął lokal znajomego. Jego restauracja, której specjalnością jest sushi, znajduje się w samym centrum Płocka. Po pewnym czasie nowy właściciel uznał, że rozszerzy menu, by przyciągnąć uwagę klientów i nie odstawać od licznej konkurencji. Dodał do jadłospisu zarówno typowo polskie dania - pierogi czy kotlety - jak również włoskie makarony, orientalne potrawy z woka, chińskie specjały, a nawet urugwajskie placki. Restauracja otrzymała też nową nazwę: U Mariusza. Wkrótce jednak okazało się, że tak rozbudowane menu przerasta możliwości kucharzy. Nie mają oni pojęcia, jak przygotowywać tak skomplikowane, zagraniczne dania. Ogromna część żywności trafia do zamrażarek, zaś czas oczekiwania na posiłek potrafi wynieść aż godzinę. Sytuacja finansowa stale się pogarsza, przez co atmosfera w lokalu jest coraz bardziej nerwowa. Żona Mariusza, Justyna, zdecydowała się zwrócić o pomoc do Magdy Gessler.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...