Przygody Merlina | sezon 3 odc. 33: Zamek Fyrien

(The Adventures of Merlin: The Castle of Fyrien)

serial fantasy Wielka Brytania 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Król Cenred wraz z wiedźmą Morgause i Morganą zlecają porwanie Ginewry. Chcą w ten sposób zwabić w zasadzkę Artura, a następnie go zabić. Merlin i Artur wyruszają na poszukiwania Ginewry.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kontynuacja przygód młodego czarodzieja Merlina oszałamia jeszcze większym rozmachem inscenizacyjnym i bogactwem efektów specjalnych. Ponownie wkraczamy do krainy magii, gdzie Merlin wypełnia swoje przeznaczenie. Merlin (Colin Morgan) jest jeszcze chłopcem, ale na jego barkach ciąży ogromna odpowiedzialność. Strzeże on bezpieczeństwa Artura (Bradley James), swojego przyjaciela i następcy tronu, który ma w przyszłości władać legendarnym Camelotem. Czarodziej musi ukrywać swoje magiczne umiejętności, ponieważ ich ujawnienie grozi śmiercią. W tej serii czyha na niego jeszcze większe niebezpieczeństwo - siły zła zjednoczą się, aby pokonać Merlina i Artura. Dojdzie do największej batalii o Camelot. Akcja nowego sezonu sezonu rozpoczyna się rok po tajemniczym zniknięciu lady Morgany (Katie McGrath).

W tym odcinku

Król Cenred wraz z wiedźmą Morgause i Morganą zlecają porwanie Ginewry. Chcą w ten sposób zwabić w zasadzkę Artura, a następnie go zabić. W niewoli dziewczyna spotyka swojego brata Elyana, z którym od dawna nie miała kontaktu. Cenred żąda, by sprowadziła do niego Artura. W zamian on uwolni jej brata. Tymczasem Merlin i Artur wyruszają na poszukiwania Ginewry. Dziewczyna opowiada następcy tronu o swoich kłopotach. Ten postanawia jej pomóc i we trójkę udają się do zamku Fyrien, siedziby Cenreda. Wkrótce dołącza do nich Morgana.

Występują

Twórcy

Ładuję...