Przygody Merlina | sezon 3 odc. 29: Złoto goblina

(The Adventures of Merlin: Goblin's Gold)

serial fantasy Wielka Brytania 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Merlin przez przypadek otwiera magiczne wrota w królewskiej bibliotece. Czarodziej uwalnia z tajemniczej skrzyni złośliwego Goblina. Wywołuje on wielkie zamieszanie na dworze królewskim.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kontynuacja przygód młodego czarodzieja Merlina oszałamia jeszcze większym rozmachem inscenizacyjnym i bogactwem efektów specjalnych. Ponownie wkraczamy do krainy magii, gdzie Merlin wypełnia swoje przeznaczenie. Merlin (Colin Morgan) jest jeszcze chłopcem, ale na jego barkach ciąży ogromna odpowiedzialność. Strzeże on bezpieczeństwa Artura (Bradley James), swojego przyjaciela i następcy tronu, który ma w przyszłości władać legendarnym Camelotem. Czarodziej musi ukrywać swoje magiczne umiejętności, ponieważ ich ujawnienie grozi śmiercią. W tej serii czyha na niego jeszcze większe niebezpieczeństwo - siły zła zjednoczą się, aby pokonać Merlina i Artura. Dojdzie do największej batalii o Camelot. Akcja nowego sezonu sezonu rozpoczyna się rok po tajemniczym zniknięciu lady Morgany (Katie McGrath).

W tym odcinku

Merlin przez przypadek otwiera magiczne wrota ukryte w królewskiej bibliotece. Za drzwiami znajduje się tajemnicza skrzynia. Gdy młody czarodziej ją otwiera, uwalnia Goblina - złośliwego i niezwykle niebezpiecznego stwora. Wkrótce powoduje on wielkie zamieszanie na dworze królewskim. W wyniku jego działań król łysieje, a Gaius, dotąd powściągliwy i kulturalny, zaczyna zachowywać się bardzo niestosownie. Merlin musi znaleźć sposób, by przechytrzyć Goblina. Jego jedyną słabością jest złoto. Stwór nie daje się jednak nabrać i udaje mu się uniknąć pułapki zastawionej przez młodego czarodzieja. W akcie zemsty Gaius, opętany przez Goblina, oskarża Merlina o czary i nakazuje zamknąć go w lochu. Podczas gdy czarodziej jest zamknięty, stwór zamienia Artura w osiołka.

Występują

Twórcy

Ładuję...