Zakochaj się w Polsce: Gniezno (119)

magazyn Polska 2019  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Relacja z pobytu Tomasza Bednarka w Gnieźnie. To jeden z najważniejszych ośrodków w czasach tworzenia państwowości. Tu na Wzgórzu Lecha stanął gród, który stał się siedzibą władców piastowskich.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Relacja z pobytu Tomasza Bednarka w Gnieźnie. To jeden z najważniejszych ośrodków w czasach tworzenia polskiej państwowości. Tu na Wzgórzu Lecha stanął gród, który z czasem stał się siedzibą władców piastowskich i miejscem ich koronacji. Następnie powstała tu katedra gotycka, która do dziś góruje nad miastem. W okolicy warto też odwiedzić Muzeum Archidiecezjalne, Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Muzeum Zabytków Kultury Technicznej.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...