Panna z mokrą głową: Od pierwszego spojrzenia (6)

serial dla młodzieży Polska 1994  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Irenka dochodzi do zdrowia po wypadku w górach. W pensjonacie pojawia się syn pani Mileckiej, Zbyszek. Irenka wraca do Warszawy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Zabawne perypetie sympatycznej i rezolutnej nastolatki, Irenki Borowskiej (Paulina Tworzyańska). Dziewczynka wraz z rodziną mieszka w majątku ziemskim w Turowej Woli niedaleko Warszawy. W pierwszym odcinku serii Irenka wraz z czworonożnym przyjacielem, psem Drabem, przepędza z posiadłości złodzieja. Zgorszona rodzina decyduje się zatrudnić nauczyciela, który nauczyłby niepokorną dziewczynkę dobrych manier i zdołał zainteresować ją nauką. Scenariusz serialu został oparty na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego.

W tym odcinku

Irenka wraca do zdrowia po wypadku w górach. W pensjonacie pojawia się syn pani Mileckiej - Zbyszek, który bardzo podoba się dziewczynce. On jednak nie zwraca na nią uwagi. Irenka wraca do Warszawy z hrabiną Opolską i rozpoczyna naukę na pensji. Kiedy nadchodzą wakacje, ciotka Opolska wiezie ją do odzyskanego dworku Borowskich, gdzie czeka na nią całą rodzina i najwierniejsi przyjaciele.

Występują

Twórcy

Ładuję...