Columbo | sezon 13 odc. 1

(Columbo: Strange Bedfellows)

serial kryminalny USA 1995  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Graham McVeigh jest hodowcą koni wyścigowych. Mężczyzna marzy o tym, aby jego stadnina była najlepszą w kraju. Przeszkadza mu w tym brat hazardzista. Graham zabija go. Sprawę bada Columbo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie porucznika Columbo (Peter Falk) z wydziału zabójstw policji w Los Angeles. Rozwiązuje on głównie zagadki zbrodni, które dotyczą osób z wyższych sfer. Znany ze swoich dziwactw śledczy jeździ zdezelowanym samochodem, chodzi w starym prochowcu, pali cygara i rozmawia z otyłym psem. Widz już na początku każdego odcinka dowiaduje się, kto jest mordercą, a następnie obserwuje fazy śledztwa prowadzonego przez porucznika.

W tym odcinku

Graham McVeigh (George Wendt) jest hodowcą koni wyścigowych. Mężczyzna marzy o tym, aby jego stadnina stała się jedną z najlepszych w kraju. W realizacji ambitnych planów, przeszkadza mu młodszy brat Teddy (Jeff Yagher), nałogowy hazardzista. Pewnego dnia Graham dochodzi do wniosku, że musi pozbyć się Teddy'ego. Przed jedną z gonitw wmawia mu, że tym razem wygra koń ich hodowli. Młodszy McVeigh stawia na wierzchowca ogromną sumę pieniędzy pożyczonych od bukmachera i właściciela restauracji, Bruno Romano (Jay Acovone). Gdy przegrywa, Graham oferuje mu swoją pomoc. Zamierza zawieźć go do Bruna i spłacić dług. Po drodze z zimną krwią zabija Teddy'ego, a jego ciało pozostawia w porzuconym samochodzie. Liczy, że w morderstwo uda mu się wrobić bogatego Romano. Nie wie, że sprawą morderstwa zajmie się porucznik Columbo, któremu pomaga starej szkoły mafijny boss, Vincenzo Forteli (Rod Steiger).

Nagrody

Złoty Glob - serial dramatyczny, Złoty Glob - aktor telewizyjny w dramacie

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...