Columbo | sezon 1 odc. 5

(Columbo: Lady in Waiting)

serial kryminalny USA 1971  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Bryce przejmuje po zmarłym ojcu rodzinną firmę i zaczyna kontrolować życie swej młodszej siostry Beth. Kłótnia rodzeństwa doprowadza do tragedii. Porucznik Columbo rozpoczyna śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie porucznika Columbo (Peter Falk) z wydziału zabójstw policji w Los Angeles. Rozwiązuje on głównie zagadki zbrodni, które dotyczą osób z wyższych sfer. Znany ze swoich dziwactw śledczy jeździ zdezelowanym samochodem, chodzi w starym prochowcu, pali cygara i rozmawia z otyłym psem. Widz już na początku każdego odcinka dowiaduje się, kto jest mordercą, a następnie obserwuje fazy śledztwa prowadzonego przez porucznika.

W tym odcinku

Bryce Chadwick przejmuje po zmarłym ojcu zarządzanie rodzinną firmą. Wkrótce zaczyna kontrolować życie swojej młodszej siostry, Beth. Dziewczyna pragnie wyjść za Petera Hamiltona, prawnika firmy. Bryce uważa, że jej kandydat na męża jest zwykłym łowcą posagów i interesuje go wyłącznie majątek siostry. Beth zaczyna się buntować przeciwko dominacji brata. Kłótnia rodzeństwa doprowadza do tragedii. Porucznik Columbo rozpoczyna kolejną trudną sprawę o morderstwo, w której może liczyć jedynie na własną intuicję.

Nagrody

Złoty Glob - serial dramatyczny, Złoty Glob - aktor telewizyjny w dramacie

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...