Diagnoza (4/13)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Stan Zosi się poprawia. Szymon przebywa na działce z podejrzanym ujęciem wody. Pracuje tam ekipa sanepidu. Anna otrzymuje informację, że na wyniki badań gleby trzeba poczekać trzy tygodnie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kontynuacja zawiłych historii chirurg Leśniewskiej (Maja Ostaszewska), profesora Artmana (Adam Woronowicz) oraz innych pracowników rybnickiego szpitala. Anna, wspierana przez nowego pediatrę Szymona Brocka (Maciej Stuhr), zaangażuje się w działalność organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska. Przypadkiem wpadnie na trop afery ekologicznej. Tymczasem Jan, który został ordynatorem oddziału chirurgii, nie będzie mógł w pełni cieszyć się z nowej pozycji. Przeszłość wciąż daje o sobie znać, a starach przed zemstą Bogny (Danuta Stenka) nie pozwoli mu normalnie funkcjonować. Michał (Maciej Zakościelny) będzie musiał zmierzyć się z uzależnieniem od leków. Marta (Magdalena Popławska) starająca się pomóc dziewczynce po wielu traumatycznych przeżyciach, będzie bliska przekroczenia uprawnień lekarskich. Na drodze lekarzy ponownie stanie wyrachowany biznesmen Oliwier Krynicki (Jan Englert).

W tym odcinku

Stan Zosi się poprawia. Szymon wciąż przebywa na działce z podejrzanym ujęciem wody. Pracuje tam ekipa sanepidu. Anna otrzymuje informację, że na wyniki badań gleby trzeba poczekać trzy tygodnie. Wściekła Leśniewska podejmuje razem z Brockiem interwencję w starostwie powiatowym. Kiedy rozmowa nie przynosi rezultatu, pediatra sugeruje, że urzędnicy celowo wszystko utrudniają. Szymon postanawia sam zająć się tą sprawą. Po odstawieniu opiatów Michał jest w rozsypce. Ma jeszcze odbyć rozmowę z rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej. Przed szpitalem spotyka mężczyznę, który przedstawia się jako Arkadiusz Traczyk. Nieznajomy szantażuje chirurga - najwyraźniej wie o jego uzależnieniu. Artman stawia się na przesłuchaniu. Oficer CBŚP mówi Janowi, że musi oddać swój materiał genetyczny do porównania z materiałem z wykopu, który wskazała Bogna. Kiedy opuszcza budynek, spotyka byłą ordynator. Podczas jazdy samochodem Anna chce wyjaśnić z Michałem wszelkie nieporozumienia. Dochodzi do wypadku...

Występują

Ładuję...