Diagnoza (3/13)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Michał czuje się odpowiedzialny za śmierć Igora. Ogląda nagranie operacji, szukając błędu. Tymczasem Anna i Szymon odkrywają, co łączy zmarłego z innymi pacjentami. Każdy zatruł się metalami ciężkimi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kontynuacja zawiłych historii chirurg Leśniewskiej (Maja Ostaszewska), profesora Artmana (Adam Woronowicz) oraz innych pracowników rybnickiego szpitala. Anna, wspierana przez nowego pediatrę Szymona Brocka (Maciej Stuhr), zaangażuje się w działalność organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska. Przypadkiem wpadnie na trop afery ekologicznej. Tymczasem Jan, który został ordynatorem oddziału chirurgii, nie będzie mógł w pełni cieszyć się z nowej pozycji. Przeszłość wciąż daje o sobie znać, a starach przed zemstą Bogny (Danuta Stenka) nie pozwoli mu normalnie funkcjonować. Michał (Maciej Zakościelny) będzie musiał zmierzyć się z uzależnieniem od leków. Marta (Magdalena Popławska) starająca się pomóc dziewczynce po wielu traumatycznych przeżyciach, będzie bliska przekroczenia uprawnień lekarskich. Na drodze lekarzy ponownie stanie wyrachowany biznesmen Oliwier Krynicki (Jan Englert).

W tym odcinku

Michał czuje się odpowiedzialny za śmierć Igora. Ogląda nagranie operacji, szukając swojego błędu. Matka nastolatka również obwinia Wolskiego. Składa skargę do Izby Lekarskiej. Chirurg mierzy się z dziennikarzami i czeka niecierpliwie na wyniki sekcji zwłok. Brakuje mu jednak czasu, by wspierać Annę w obliczu choroby jej dzieci. Tymczasem Leśniewska i Szymon są obecni przy sekcji zwłok Igora. Odkrywają, co łączy zmarłego z innymi pacjentami. Każdy zatruł się metalami ciężkimi. Lekarze próbują znaleźć źródło skażenia. Na właściwy trop wpada Brock. Anna odbiera telefon od Oliwiera, który prosi, by zajęła się jego córką Patrycją. Mimo że dziewczyna jest w kiepskiej formie, odrzuca wszelką pomoc. Leśniewska namawia ją do odwiedzenia ojca. Marta zajmuje się dziewczynką o nieznanej tożsamości. Widząc policjantkę, dziecko dostaje histerii. Marta chce zatrzymać małą pacjentkę w szpitalu. Zbliża się do niej coraz bardziej. Nie zamierza pozwolić, by wylądowała w policyjnej izbie dziecka.

Występują

Zobacz także

Ładuję...