Diagnoza (2/13)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Stan Marcela i Zosi pogarsza się. Dzieci trafiają na OIOM. Pacjentem Wolskiego zostaje Igor Brylski. Chłopak trafia na salę operacyjną. Zajmuje się nim Michał, wciąż pozostający pod wpływem leków.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kontynuacja zawiłych historii chirurg Leśniewskiej (Maja Ostaszewska), profesora Artmana (Adam Woronowicz) oraz innych pracowników rybnickiego szpitala. Anna, wspierana przez nowego pediatrę Szymona Brocka (Maciej Stuhr), zaangażuje się w działalność organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska. Przypadkiem wpadnie na trop afery ekologicznej. Tymczasem Jan, który został ordynatorem oddziału chirurgii, nie będzie mógł w pełni cieszyć się z nowej pozycji. Przeszłość wciąż daje o sobie znać, a starach przed zemstą Bogny (Danuta Stenka) nie pozwoli mu normalnie funkcjonować. Michał (Maciej Zakościelny) będzie musiał zmierzyć się z uzależnieniem od leków. Marta (Magdalena Popławska) starająca się pomóc dziewczynce po wielu traumatycznych przeżyciach, będzie bliska przekroczenia uprawnień lekarskich. Na drodze lekarzy ponownie stanie wyrachowany biznesmen Oliwier Krynicki (Jan Englert).

W tym odcinku

Stan Marcela i Zosi pogarsza się. Dzieci trafiają na OIOM. Szymon nie potrafi stwierdzić, skąd ta nagła zmiana. Michał wspiera przerażoną Annę. Nie podoba mu się, że wspólna tragedia zbliża ją i Artmana. Pacjentem Wolskiego zostaje Igor Brylski. Objawy nastolatka wskazują na zatrucie pokarmowe lub stan zapalny. Wkrótce chłopak trafia na salę operacyjną. Zajmuje się nim Michał, wciąż pozostający pod wpływem leków. Leśniewska próbuje znaleźć powiązanie między dolegliwościami Igora a chorującymi dziećmi. Udaje się to dopiero Brockowi. Pediatra nie potrafi natomiast rozwiązać swoich problemów z bratem. Jan odkrywa na ścianie w mieszkaniu napis "morderca". By poznać tożsamość prześladowców, kupuje kamerki. W więzieniu Oliwier Krynicki prowadzi głodówkę. Chce wymusić na córce odwiedziny. Zdesperowany dzwoni do Anny. Olga usiłuje zerwać wszelkie układy ze środowiskiem przestępczym. Arkadiusz nie zamierza jej na to pozwolić. Pojawia się pod szpitalem, by odebrać od Michała fałszywe zwolnienie.

Występują

Ładuję...