Diagnoza (1/13)

serial obyczajowy Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Płonie wysypisko. Toksyczny dym zagraża mieszkańcom. Lekarze wraz z nowym pediatrą, Szymonem Brockiem, udzielają pomocy poszkodowanym dzieciom. Wśród nich są syn i córka Anny i Artmana.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kontynuacja zawiłych historii chirurg Leśniewskiej (Maja Ostaszewska), profesora Artmana (Adam Woronowicz) oraz innych pracowników rybnickiego szpitala. Anna, wspierana przez nowego pediatrę Szymona Brocka (Maciej Stuhr), zaangażuje się w działalność organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska. Przypadkiem wpadnie na trop afery ekologicznej. Tymczasem Jan, który został ordynatorem oddziału chirurgii, nie będzie mógł w pełni cieszyć się z nowej pozycji. Przeszłość wciąż daje o sobie znać, a starach przed zemstą Bogny (Danuta Stenka) nie pozwoli mu normalnie funkcjonować. Michał (Maciej Zakościelny) będzie musiał zmierzyć się z uzależnieniem od leków. Marta (Magdalena Popławska) starająca się pomóc dziewczynce po wielu traumatycznych przeżyciach, będzie bliska przekroczenia uprawnień lekarskich. Na drodze lekarzy ponownie stanie wyrachowany biznesmen Oliwier Krynicki (Jan Englert).

W tym odcinku

Artman z telewizyjnych wiadomości dowiaduje się o płonącym wysypisku śmieci pod Rybnikiem. Dym ze szkodliwymi toksynami zagraża wszystkim mieszkańcom. Do szpitala przywożone są dzieci, które przebywały w lesie w okolicach pożaru. Lekarze wraz z nowym pediatrą, Szymonem Brockiem, udzielają im pomocy. Wśród grupy były także pociechy Anny i Artmana, jednak wciąż nie dotarły do placówki. Przerażony ojciec jedzie ich szukać. Wkrótce okazuje się, że Marcel i Zosia mają ostre objawy zatrucia. Tymczasem Sadzik boi się o własne dzieci, dzwoni do żony i prosi, by nigdzie nie wychodziła. Marzena ogląda wywiad, którego w szpitalu udzielił Szymon. Postanawia odwiedzić lekarza. Kiedy jej mąż widzi, że Marzena wychodzi z kampera Szymona, postanawia skonfrontować się z mężczyzną. Ordynatorka pediatrii prosi Martę o pomoc przy jednym z przywiezionych dzieci - dziewczynką, która unika kontaktu. Marta podejmuje pracę z zagubionym dzieckiem. Michałowi kończą się opiaty. Nie może sam wypisać sobie recepty, więc szuka innego sposobu na zdobycie leków. W poradni Leczenia Przewlekłego Bólu spotyka Olgę i prosi ją o pomoc, udając, że ciągle bolą go żebra. Tymczasem CBŚP prowadzi przesłuchania Bogny w sprawie handlu organami. Funkcjonariusze przepytują także Jana i Annę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...