Przygody Merlina | sezon 1 odc. 12: Zabić króla

(The Adventures of Merlin: To Kill the King)

serial fantasy Wielka Brytania 2008  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Tom, ojciec Gwen, przystępuje do spisku. Z pomocą kamienia alchemików Tauren zamierza przemienić ołów w złoto, które posłuży do obalenia króla. Strażnicy udaremniają jednak ten spisek...

Oglądaj w telewizji

Pon 6.02 15:00
SCI FIlogo
Wt 7.02 5:10
SCI FIlogo
Wt 7.02 9:00
SCI FIlogo
Nd 12.02 7:00
Stopklatkalogo

Opis

Widowiskowa wersja staroangielskiej legendy o Merlinie i jego przygodach. Za efekty specjalne odpowiedzialna jest angielska firma The Mill, którą założyli m. in. bracia Tony i Ridley Scott. Ekipa The Mill ma swoim koncie Oscara za pracę przy "Gladiatorze". Jej dziełem są efekty specjalne w filmach, takich jak: "Helikopter w ogniu", "Tomb Raider" czy kolejne odsłony Harry'ego Pottera.

W tym odcinku

Tom, ojciec Gwen, dotychczas był uczciwym człowiekiem. Obecnie jednak daje się zwieść namowom i przystępuje do spisku. Z pomocą kamienia alchemików Tauren zamierza przemienić ołów w złoto, które posłuży do obalenia króla. Strażnicy zamkowi udaremniają jednak ten spisek i aresztują Toma. Ojciec Gwen zostaje osądzony i skazany na śmierć. Taurenowi udaje się uciec, jednak po drodze gubi on magiczny kamień. Przypadkiem cenny przedmiot trafia w ręce Morgany, która z jego pomocą zamierza uratować Toma.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...