Diagnoza (5/13)

serial obyczajowy Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Artman oznajmia Annie, że może opuścić szpital. Wolski coraz bardziej angażuje się w pomoc kobiecie. Wysyła swojemu koledze, który jest policjantem, zdjęcie Nowak. Danusia trafia do szpitala.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Anna Nowak (Maja Ostaszewska) przebywa na lotnisku w Katowicach. Przyleciała na Śląsk w niezwykle istotnej dla siebie sprawie. Niestety, na skutek nieprzewidzianych wydarzeń trafia do szpitala, gdzie słyszy druzgocącą diagnozę - amnezja. Anna musi zacząć życie od nowa, próbując odkryć tajemnice ze swojej przeszłości. Kobietę wspierają chirurdzy Jan Artman (Adam Woronowicz) i Michał Wolski (Maciej Zakościelny), neuropsycholog Marta Artman (Magdalena Popławska), pielęgniarka oddziałowa Wanda Jureczko (Sonia Bohosiewicz), surowy szef Oddziału Ratunkowego Piotr Sadzik (Michał Czernecki), a także ordynator Maria Kaleta (Aleksandra Konieczna). Młodzieńczą energię do zespołu lekarzy wnoszą stażyści (Antoni Królikowski, Józef Pawłowski i Aleksandra Adamska). Rybnicki szpital staje się dla Nowak domem, a jego pracownicy - grupą przyjaciół. Wśród nich znajduje się też ktoś, kto zadba, by kobieta nigdy nie odzyskała pamięci. Część wspomnień przywrócą Annie przypadki medyczne i związane z nimi ludzkie historie.

W tym odcinku

Artman oznajmia Annie, że może opuścić szpital. Pacjentka prosi go o jeden dzień zwłoki, dzięki któremu mogłaby znaleźć mieszkanie i pracę. Wanda Jureczko proponuje, że porozmawia z ordynator o zatrudnieniu jej jako pomocy salowej. Michał Wolski odwiedza matkę w domu opieki u Sióstr Zakonnych. Udaje mu się zorganizować tam nocleg dla Nowak. Tymczasem w ośrodku dochodzi do zaskakującego wypadku. Danusia, z wbitymi w brzuch nożyczkami, zostaje odwieziona do szpitala. Wolski jest coraz bardziej zaangażowany w pomoc Annie. Wysyła swojemu koledze, policjantowi, jej zdjęcie. Ten szuka w internecie informacji. Do szpitala przychodzi córka Danusi, Agnieszka. Nowak szybko odkrywa, że dziewczyna nie jest akceptowana i właściwie przypomina bardziej chłopaka. Kaleta wyraża zgodę na to, by zatrudnić Annę. Szczęśliwa kobieta opuszcza szpital. Idzie na przystanek autobusowy. Tam czuje się jednak zagubiona, pojazd budzi w niej lęk. W takim stanie znajduje ją Marcin i zabiera do siebie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...