Diagnoza (1/13)

serial obyczajowy Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Anna Nowak wraca do Polski po latach pobytu za granicą. Ma określony cel - chce rozprawić się z przeszłością i zmierzyć z człowiekiem, który ją skrzywdził. Jej życie zmienia tragiczny wypadek.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Anna Nowak (Maja Ostaszewska) przebywa na lotnisku w Katowicach. Przyleciała na Śląsk w niezwykle istotnej dla siebie sprawie. Niestety, na skutek nieprzewidzianych wydarzeń trafia do szpitala, gdzie słyszy druzgocącą diagnozę - amnezja. Anna musi zacząć życie od nowa, próbując odkryć tajemnice ze swojej przeszłości. Kobietę wspierają chirurdzy Jan Artman (Adam Woronowicz) i Michał Wolski (Maciej Zakościelny), neuropsycholog Marta Artman (Magdalena Popławska), pielęgniarka oddziałowa Wanda Jureczko (Sonia Bohosiewicz), surowy szef Oddziału Ratunkowego Piotr Sadzik (Michał Czernecki), a także ordynator Maria Kaleta (Aleksandra Konieczna). Młodzieńczą energię do zespołu lekarzy wnoszą stażyści (Antoni Królikowski, Józef Pawłowski i Aleksandra Adamska). Rybnicki szpital staje się dla Nowak domem, a jego pracownicy - grupą przyjaciół. Wśród nich znajduje się też ktoś, kto zadba, by kobieta nigdy nie odzyskała pamięci. Część wspomnień przywrócą Annie przypadki medyczne i związane z nimi ludzkie historie.

W tym odcinku

Anna Nowak wraca do Polski po latach pobytu za granicą. Ma określony cel - chce ostatecznie rozprawić się z przeszłością i zmierzyć z człowiekiem, który mocno ją skrzywdził, ale też odebrał bliskich. Początkowo nic nie wskazuje na to, by plan miał się nie powieść. Jednak niespodziewanie życie Anny całkowicie się zmienia. Kobieta pada ofiarą tragicznego wypadku i trafia do szpitala w Rybniku. Po wybudzeniu z narkozy z przerażeniem odkrywa, że niczego nie pamięta. Znajoma jest jedynie twarz lekarza, Michała Wolskiego, który ją uratował. Nowak zaczyna poszukiwać swojej tożsamości, zastanawia się, czy kogoś skrzywdziła, czy może to ktoś skrzywdził ją. Tak rozpoczyna się jej historia...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...