Teleman

Wojenne dziewczyny (12)

serial historyczny Polska 2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Komendant granatowej policji obiecuje uwolnić zatrzymanych, jeśli otrzyma łapówkę. Margarethe spotyka się z Brennerem, by porozmawiać o śmierci Dietricha. Gestapo urządza nalot na dom Szczęsnych.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Komendant granatowej policji obiecuje wypuścić wszystkich zatrzymanych, jeśli otrzyma łapówkę. Ewka i Irka mają plan, jak zdobyć pieniądze. Tymczasem w pensjonacie Margarethe spotyka się z Brennerem, by porozmawiać o śmierci Dietricha. Joachimowie wychodzą na wolność. Gestapo urządza nalot na dom Szczęsnych. Ewka wpada w pułapkę i zostaje aresztowana razem z matką Irki. Marysia znajduje tymczasowe mieszkanie dla ojca i siostry. Schulze chce wykorzystać uwolnioną matkę Irki jako przynętę. Dom Szczęsnych jest pod obserwacją. Witold rozpaczliwie próbuje wyciągnąć Ewkę z aresztu. Niestety, dziewczyna odjeżdża wraz z transportem więźniów.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...