Wojenne dziewczyny (10)

serial historyczny Polska 2016  od 12 lat

W skrócie

Dietrich szantażowany przez Marysię i jej przyjaciółki zgadza się na współpracę z podziemiem. Wkrótce jednak popełnia samobójstwo. Malina prosi Ewkę o wyrobienie kenkart dla dwojga Żydów.

Oglądaj w telewizji

Pon 26.02 6:15
TVP Historia 2logo

Opis

Opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Dietrich szantażowany przez Marysię i jej przyjaciółki zgadza się na współpracę z podziemiem. Malina prosi Ewkę o wyrobienie kenkart dla dwojga Żydów. Stefan wyznaje miłość Irce, która odrzuca jego zaloty. Dietrich popełnia samobójstwo. Marysia odkrywa, że Niemiec zatrudnił ją jako gosposię, by dowiedzieć się czegoś o Irce i Kamilu. Gestapo bezskutecznie poszukuje zaginionego Kleima. Dom w Klarysewie przestaje być bezpieczny. Witek proponuje Ewce, aby zamieszkali razem, lecz spotyka się z odmową. Dziewczyny znajdują schronienie w konspiracyjnym mieszkaniu. Wieczorem Marysia przypadkowo odkrywa, że Żydzi, którym trzeba wyrobić kenkarty, to jej ojciec i siostra.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...