Wojenne dziewczyny (7)

serial historyczny Polska 2016  od 12 lat

W skrócie

Jurek śledzi Marysię, która ma pracować w domu Dietricha. Podejrzewa ją o kolaborację lub romans z Niemcem. Tymczasem ona przeszukuje gabinet pracodawcy. Odkrywa sejf ukryty za obrazem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Jurek śledzi Marysię, która idzie do domu Dietricha. Jest to jej pierwszy dzień pracy w roli pomocy domowej. Jurek jednak podejrzewa dziewczynę o kolaborację lub romans z Niemcem. Marysia przeszukuje gabinet Dietricha. Odkrywa sejf ukryty za obrazem. Irka spotyka się z matką Kamila, Henryką Brodzką, i mówi jej o śmierci narzeczonego. Wkrótce obie udają się do Tomaszowa, gdzie ostatnio widziano mężczyznę żywego. Witold gwarantuje siostrze wsparcie lokalnego oddziału partyzantów. Na miejscu Irka orientuje się, że ich dowódca terroryzuje lokalną społeczność. Odkrywa też, że Knyst jest Niemcem, który podszywa się pod polskiego oficera. Na dworcu przekazuje konduktorowi raport o działalności jego oddziału, który ma trafić do kwatery głównej.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...