Teleman

Wojenne dziewczyny (3)

serial historyczny Polska 2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ewka i Marysia mieszkają w dworku rodziny Irki. Pomagają prowadzić pralnię. Nie rezygnują z zemsty na mordercach matki Ewki. Fronczak spotyka dawnego kochanka, który proponuje jej wyjazd z kraju.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Ewka i Marysia mieszkają w dworku rodziny Irki. Pomagają jej matce prowadzić pralnię. Nie rezygnują z zemsty na mordercach matki Ewki. Fronczak spotyka Ażura, dawnego kochanka, który proponuje jej wyjazd z kraju. Ta jednak ma inne plany. Dziewczyny zabijają w szpitalu Domaraszka. Następnie zostają członkiniami podziemnej organizacji. Marysia i Irka uświadamiają sobie, że Ewka zakochała się w Witoldzie. Dziewczyny chcą zdobyć dodatkową broń, by zabić mordercę matki Ewki. W tajemnicy przed dowódcą wcielają w życie swój plan. Udają się do baru, by zwabić i odebrać broń jakiemuś Niemcowi. Podczas akcji dochodzi do komplikacji. Niemiecki oficer Franz obiecuje zdobyć dla Marysi broń.

Występują

Twórcy

Ładuję...