Teleman

Wojenne dziewczyny (2)

serial historyczny Polska 2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ewka i Marysia pozbywają się zwłok Domaraszka. Tymczasem okazuje się, że nie został on zabity. Mężczyznę znajdują przypadkowi ludzie i trafia do szpitala. Matka Ewki zostaje uwięziona na Pawiaku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Ewka i Marysia pozbywają się zwłok Domaraszka. Tymczasem okazuje się, że nie został on zabity. Rannego mężczyznę znajdują przypadkowi ludzie i trafia do szpitala. Matka Ewki zostaje uwięziona na Pawiaku. Dziewczyny starają się zdobyć pieniądze, by ją wykupić. Tymczasem Niemcy aresztują Irkę. Zdenerwowany Witek oskarża Ewkę, że z jej winy siostra znalazła się na Pawiaku. Irka spotyka skatowaną dziewczynę, która przed śmiercią wyznaje jej, z czyjej winy znalazła się w więzieniu i prosi, aby zawiadomiła organizację. Pojawia się szansa, że aresztowane kobiety może uwolnić gestapowiec Burhke. Spotkanie dziewczyn z nim kończy się jednak tragicznie. Ewka przyrzeka zemstę na gestapowcu.

Występują

Twórcy

Ładuję...