Kuchenne rewolucje: Lwówek Wielkopolski, Domowy zakątek (7/15)

program rozrywkowy Polska 2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Lwówku Wielkopolskim nie ma wielu restauracji, dlatego Marlena i Jarek postanowili otworzyć własny lokal. Interes zapowiadał się obiecująco. Wszystko zmieniło jedno z komunijnych przyjęć.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Podczas swoich podróży po Polsce Magda Gessler zdążyła poznać setki właścicieli i odwiedzić upadające restauracje, którym pomogła wrócić do czasów świetności. Ekspertka nieraz mierzyła się z trudnymi metamorfozami. W czternastym sezonie programu wyrusza po raz kolejny, by zrewolucjonizować rodzimą gastronomię.

W Lwówku Wielkopolskim nie ma wielu restauracji, dlatego Marlena i Jarek po powrocie z Belgii postanowili otworzyć własny lokal. Kupili przedwojenny kompleks budynków, który w PRL pełnił funkcję mleczarni. Jarek, który w Belgii prowadził własną firmę budowlaną, wyremontował jeden z nich. Mieści się w nim obecnie "Domowy zakątek". Na początku interes zapowiadał się obiecująco, gości było sporo i wszyscy wychodzili zadowoleni. Jednak wszystko zmieniło się w trakcie jednego z komunijnych przyjęć. Na przyjęciu wybuchła awantura, po której wszyscy goście odmówili zapłaty. Żeby pokryć koszty, Jarek i Marlena musieli z własnej kieszeni opłacić pracowników i zakupione produkty. To wydarzenie pozbawiło ich oszczędności, a też zrujnowało opinię "Domowego zakątka" w okolicy. Restauracja zaczęła świecić pustkami i na horyzoncie pojawiło się widmo bankructwa. Zdesperowane małżeństwo postanowiło wezwać na pomoc Magdę Gessler.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...