Lekarze | sezon 1 odc. 13

serial obyczajowy Polska 2012  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Pacjentem kardiologa Buszki jest saksofonista. Muzyk chce odzyskać byłą żonę. Stanowisko ordynatora chirurgii ma być rotacyjne. Obejmuje je Orda. Zaniedbuje pracę z powodów osobistych.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie Alicji Szymańskiej (Magdalena Różczka) - ambitnej lekarki stawiającej pierwsze kroki na drodze kariery zawodowej. Gdy okazuje się, że nie została przyjęta na wymarzony staż, a jej relacje z partnerem (Piotr Polk) się skomplikowały, postanawia rozpocząć nowy rozdział w życiu. Porzuca narzeczonego w Warszawie i wyjeżdża do Torunia. W miejskim szpitalu Copernicus prowadzonym przez Elżbietę Bosak (Danuta Stenka) widzi szansę na swój zawodowy rozwój. Dołącza do zespołu oddanych i zaangażowanych w pracę lekarzy.

W tym odcinku

Pacjentem kardiologa Buszki jest saksofonista. Muzyk kocha swoją byłą żonę i robi wszystko, by ją odzyskać. Alicja prosi Krzysztofa o udział w operacji Jasińskiego. Stanowisko pełniącego obowiązki ordynatora na oddziale chirurgii ma być rotacyjne i jako pierwszy obejmuje je Orda. Z powodu zawirowań w burzliwym związku z Sylwią ambitny chirurg zaniedbuje pracę, czego nie może sobie potem wybaczyć. Szef ekipy remontującej szpital odstępuje od złożenia pozwu w sądzie po tym, jak Elżbieta ratuje życie jego pracownikowi. Maks pociesza Beatę przygnębioną złym stanem zdrowia ojca, który wymaga przeszczepu wątroby. Okazuje się, że to Alicja kwalifikuje się na dawcę organu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...