Szkoła (570)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Inga przynosi do szkoły chomika w ramach akcji adopcyjnej. Kuba kradnie zwierzątko. Do jednej z klas dołącza Marek. Nowi koledzy odwracają się od niego, gdy dowiadują się, że jest synem policjanta.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Inga Sowińska przynosi do szkoły chomika w ramach akcji adopcyjnej. Kuba Mikucki kradnie zwierzątko, a następnie farbuje mu futerko i zamieszcza w internecie śmieszne zdjęcia. Kiedy zyskuje popularność, nastolatka orientuje się, kto jest sprawcą porwania. Do jednej z klas gimnazjalnych dołącza Marek Sroka. Nawiązuje przyjaźń z Pawłem Smolińskim i Olkiem Szumskim. Niestety, koledzy odwracają się od nowego ucznia, gdy dowiadują się, że jego ojciec jest policjantem. Chcąc udowodnić, ze nie muszą się niczego obawiać, podrzuca w szatni petardę. Kiedy chłopcy próbują uniknąć klasówki z chemii, wspólnie uruchamiają bombę dymną. Później Marek bierze całą winę na siebie.

Występują

Zobacz także

Ładuję...