Szkoła (565)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Lidia jest zakochana w chłopaku, który zajmuje się graffiti. Poznała go w internecie. Nie wie, że słynny Moreno to w rzeczywistości nieśmiały Tomasz. Jeden z kolegów nastolatki postanawia go udawać.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Lidia Borucka jest zakochana w chłopaku, który zajmuje się rysowaniem graffiti. Poznała go w internecie. Nie wie, że słynny Moreno to w rzeczywistości nieśmiały Tomasz Strzembała. Jeden z kolegów nastolatki postanawia udawać tajemniczego artystę, by spotkać się z dziewczyną, w której jest zakochany. Maja Przychodzka chce mieć jak najlepsze oceny, dlatego poświęca dużo czasu na naukę. Koleżanki pomagają licealistce nieco się zrelaksować. Niestety, nastolatka przesadza z alkoholem, przez co następnego dnia otrzymuje niski stopień. Żeby zemścić się na przyjaciółkach, okłamuje nauczycielkę. Jej czyn może mieć tragiczne skutki.

Występują

Zobacz także

Ładuję...