Lombard. Życie pod zastaw (10)

serial obyczajowy Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomik poezji Marty nie sprzedaje się najlepiej, nikt także nie przychodzi na jej wieczór autorski. Kazimierz wykupuje setki egzemplarzy książeczki. Do lombardu trafia klient z dziwnym instrumentem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Przekonuje się o tym właściciel tej instytucji, Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski), jego rodzina, pracownicy, a nawet klienci. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci.

W tym odcinku

Tomik poezji Marty nie sprzedaje się najlepiej, nikt także nie przychodzi na jej wieczór autorski. Kazimierz wykupuje setki egzemplarzy książeczki i trzyma je w ukryciu. Tymczasem do lombardu trafia podejrzany klient z dziwnym instrumentem. Karol i Adrian mają wątpliwości co do mężczyzny, a także legalności przedmiotu. Ostatecznie jednak przyjmują towar i dają klientowi w zamian sto złotych. Chwilę potem wpada wściekły właściciel instrumentu. Adrian sugeruje, że umowa kończy się za kilka dni i wtedy będzie można bez problem wykupić przedmiot. Syn Kazimierza wyznacza jednak bardzo wysoką cenę za instrument. Muzyk postanawia więc odzyskać sprzęt po swojemu...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...