Druga szansa (8/13)

serial obyczajowy Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Borecka nagłaśnia sytuację Bazy. Podejrzewa, że sprawcą kłopotów Piotra jest znany deweloper, który wykupuje kamienice, a następnie eksmituje mieszkańców. Augustyniak oświadcza się Starczyńskiej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mija rok od dramatycznych wydarzeń z ostatniego odcinka poprzedniego sezonu. Monika próbuje ułożyć sobie życie po tragicznej śmierci Marcina. W trudnych chwilach kobietę wspierają przyjaciele. Szybko staje ona przed nowym wyzwaniem: ratowaniem Bazy, prowadzonej na warszawskiej Pradze przez zbuntowanego społecznika, Piotra Marczaka (Michał Żurawski). Borecka próbuje pomóc dzieciom z trudnych rodzin. Z czasem jej relacje z intrygującym mężczyzną są coraz bliższe. Ksawery (Maciej Musiałowski) podejmuje ważną decyzję dotyczącą dalszej ścieżki kariery. Jakub Zeit (Rafał Królikowski), rozczarowany kolejną miłosną porażką, wraca w rodzinne strony. Tam nieoczekiwanie spotyka dawną sympatię. Sara Daymer (Magdalena Boczarska) zgadza się na udział ryzykownym projektem. Pomysł podoba się pragnącemu sławy Kamilowi (Mikołaj Roznerski).

W tym odcinku

Borys wpada na trop byłego policjanta Tokarka. Prawdopodobnie wynajęła go jakaś wysoko postawiona osoba. Kozłowski prosi Monikę, by zrezygnowała z tej sprawy. Borecka, wbrew jego ostrzeżeniom, nagłaśnia sytuację Bazy. Podejrzewa, że sprawcą kłopotów Piotra jest znany deweloper, który w nie do końca legalny sposób wykupuje kamienice, a następnie eksmituje ich mieszkańców. Weronika podejrzewa, że Ryszard ma romans, nie wie jednak, kim jest jego kochanka. Kiedy Augustyniak opuszcza szpital, postanawia zmienić swoje życie. Oświadcza się Starczyńskiej. Alina żąda od Grzegorza 50 tysięcy złotych w zamian za zniknięcie z życia ich synka. Grozi uprowadzeniem chłopca, jeśli nie spełni on tych żądań. Alina oskarża też byłego kochanka o pobicie. Zdesperowany Grzegorz szuka wsparcia u Moniki. Adam zostaje zaproszony do Zielińskiego na wieczór szachowy. Zabiera ze sobą Polinę. Podczas spotkania wychodzi na jaw, że kobieta jest fizykiem jądrowym. Wykonuje proste prace, by utrzymać bliskich.

Występują

Zobacz także

Ładuję...