Zakochaj się w Polsce: Olsztyn (43)

magazyn Polska 2017  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomasz Bednarek odwiedza Olsztyn. Stolica Warmii i Mazur to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych historycznie miejsc regionu. Mieszkał tu Mikołaj Kopernik. Warto też odwiedzić zamek z XIV w.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tomasz Bednarek odwiedza Olsztyn. Stolica Warmii i Mazur to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych historycznie miejsc regionu. Mieszkał tu Mikołaj Kopernik, który zasłużył się w obronie miasta przed Krzyżakami. W Olsztynie można zobaczyć jego odręczne zapiski. Warto też odwiedzić zamek z XIV w., gotycką bazylikę, Muzeum Nowoczesności i planetarium. Miasto zachwyca również wspaniałą przyrodą, a tereny zielone stanowią ponad połowę jego powierzchni.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...