Teleman

Rodzina zastępcza | odc. 16: Sąsiedzka pomoc

serial komediowy Polska 2002  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Alutka spotyka w swojej kuchni szczura niezwykłych rozmiarów. Doznawszy wstrząsu, przeprowadza się na jakiś czas do Kwiatkowskich.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Anka i Jacek wychowują dwójkę własnych dzieci oraz trójkę z domu dziecka. Każdy odcinek jest opowieścią o problemach kochającej się rodziny.

W tym odcinku

Nawet najdroższa willa chroniona przez najlepsze systemy alarmowe nie stanowi pewnej ochrony przed światem dzikiej natury. Przekonuje się o tym sąsiadka Kwiatkowskich, Alutka, kiedy o świcie spotyka w swojej kuchni szczura niezwykłych rozmiarów. Jest oczywiste, że autorka eterycznych liryków doznaje na ten widok wstrząsu i natychmiast wyprowadza się do sąsiadów, pozostawiając mężowi zlikwidowanie przerażającego problemu. Trudno wyrokować, kto jest bardziej poszkodowany - Jędrula z powodu wprowadzenia się szczura, czy Kwiatkowscy, z powodu wprowadzenia się Alutki. W każdym razie w obu domach nieproszeni goście wywołują nieopisany zamęt, skutecznie powiększany przez dzieci, które zawsze mają do załatwienia swoje sprawy, z reguły w momencie najmniej odpowiednim dla rodziców. Na szczęście istnieje powiedzenie: 'klin klinem', które, zastosowane odpowiednio do sytuacji, przynosi często zbawienne owoce. .

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...