Szkoła (405)

serial paradokumentalny Polska 2017  od 12 lat

W skrócie

Mateusz ucieka z domu przed brutalnym ojcem i zamieszkuje w pustostanie. Na znak protestu przeciwko przemocy wobec dzieci maluje sobie paznokcie, przez co staje się pośmiewiskiem wśród uczniów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Burzliwe poszukiwanie własnej tożsamości, potrzeba akceptacji i szukanie nowych doświadczeń - to codzienność bohaterów serii. Przeżywają oni problemy rodzinne. Często też mają kłopoty z porozumieniem się z rówieśnikami. Także pierwsze miłości dostarczają im wielu przeżyć. Każdy odcinek to nowe opowieści o współczesnej młodzieży.

W tym odcinku

Gimnazjalista Mateusz Wosiak ucieka z domu, ponieważ znęca się nad nim ojciec. Obecnie nastolatek mieszka w pustostanie. Jego matka nie zdołała obronić syna przed agresywnym rodzicem. Na znak protestu przeciwko przemocy wobec dzieci Mateusz maluje sobie paznokcie - tym samym dołącza do ogólnoświatowej akcji. Jednocześnie staje się pośmiewiskiem wśród uczniów. Wkrótce głodny chłopak kradnie jedzenie ze sklepiku. Dyrektorka szkoły poznaje prawdę o jego sytuacji. Gimnazjalista Filip Świercz i jego kolega zakochują się w tej samej dziewczynie. Zazdrosny rywal pisze prześmiewczy list miłosny. Liczy, że w ten sposób ośmieszy Filipa. Jednak Magdzie podoba się wiersz i zaprasza nastolatka na randkę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...