Belle Epoque (1/10)

serial kryminalny Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Rok 1908. Do Krakowa powraca po latach Jan Edigey-Korycki. Chce wyjaśnić okoliczności śmierci matki. W rozwiązaniu kryminalnej zagadki pomaga mu rodzeństwo pasjonatów medycyny sądowej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kraków, 1908 rok. Wszyscy oddychają z ulgą po czasach wojny. Życie towarzyskie kwitnie, jego esencją są bale, spotkania towarzyskie, ale też romanse i skandale obyczajowe. Tymczasem w zaułkach oraz na przedmieściach Krakowa dochodzi do wstrząsających zbrodni. Jedną z ofiar mordercy jest Aleksandra Edigey-Korycka, matka Jana (Paweł Małaszyński). Dowiedziawszy się o wszystkim, mężczyzna natychmiast wraca do rodzinnego miasta. Intuicja podpowiada mu, że motywem zabójstwa nie był wyłącznie rabunek. Podczas prywatnego śledztwa wspiera go przyjaciel, Henryk Skarżyński (Eryk Lubos), a także jego młodsza siostra, Weronika (Anna Próchniak). Jan musi ponadto zmierzyć się z własną przeszłością. Chodzi o tragiczne wydarzenie, przez które rozstał się z Konstancją (Magdalena Cielecka). Został oskarżony o zamordowanie brata ukochanej i musiał uciekać z Krakowa. Teraz próbuje odzyskać dobre imię.

W tym odcinku

Kraków, 1908 rok. W związku ze śmiercią matki, Aleksandry, po kilkuletniej nieobecności do miasta wraca Jan Edigey-Korycki (Paweł Małaszyński). Musiał opuścić rodzinne strony w dramatycznych okolicznościach, po pojedynku, w którym zginął brat jego ukochanej, Lucjan. Uznano, że Jan złamał obowiązujące zasady. Został on okrzyknięty mordercą. Tragiczna śmierć arystokraty zakończyła również związek Edigeya-Koryckiego z Konstancją. Teraz mężczyzna chce pożegnać matkę i poznać szczegóły dotyczące jej zabójstwa. Policja podejrzewa motyw rabunkowy, ale do tej teorii nie przystaje jeden szczegół - liść palmy, wycięty na twarzy kobiety. Okazuje się, że identyczny symbol znaleziono też na ciele innej ofiary. W rozwiązaniu zagadki pomaga mu rodzeństwo Skarżyńskich, Henryk i Weronika, którzy pasjonują się medycyną sądową i z zaangażowaniem wprowadzają innowacyjne, jak na ówczesne czasy, metody prowadzenia śledztwa.

Występują

Twórcy

Ładuję...