Zakochaj się w Polsce: Ostrów Lednicki (9)

magazyn Polska 2016  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomasz Bednarek odwiedza miejsca związane z początkiem państwa polskiego. Obszar między Poznaniem a Gnieznem to szlak pielgrzymkowy do grobu św. Wojciecha. Zwiedza też Ostrów Lednicki.

Oglądaj w telewizji

Pt 16.06 13:25
TVP Naukalogo
Pt 16.06 19:35
TVP Naukalogo
So 17.06 1:30
TVP Naukalogo
Pon 19.06 8:35
TVP Naukalogo

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tomasz Bednarek odwiedza wyjątkowe miejsce pomiędzy Poznaniem a Gnieznem, położone na szlaku pielgrzymkowym do grobu św. Wojciecha. Ostrów Lednicki, gród Mieszka I i Bolesława Chrobrego, jest położony na wyspie. Gospodarz programu zwiedza też inne miejsca związane z początkiem państwa polskiego: Grzybowo oraz Dziekanowice, gdzie znajduje się Wielkopolski Park Etnograficzny.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...