Na sygnale (11)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ratownicy z Leśnej Góry zabezpieczają Bieg Niepodległości. Przed imprezą dochodzi do wypadku - samochód wjeżdża w grupę osób czekających na start. Jednym z poszkodowanych jest Albert.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy ratowników medycznych. W każdym odcinku lekarze i sanitariusze interweniują w nagłych przypadkach - udzielają pomocy ciężko chorej osobie lub ofiarom wypadku. Muszą działać pod presją czasu i podejmować decyzje, od których często zależy ludzkie życie. Widzowie są świadkami najbardziej typowych sytuacji, z jakimi spotykają się ratownicy.

W tym odcinku

Ratownicy z Leśnej Góry zabezpieczają Bieg Niepodległości. Przed imprezą dochodzi do wypadku - rozpędzony samochód wjeżdża w grupę osób czekających na start. Jednym z poszkodowanych jest Albert, który chciał wystartować w biegu. Mężczyzna nie odniósł żadnych widocznych obrażeń i wbrew zaleceniom Wiktora bierze udział w wyścigu. W trakcie konkursu jego stan gwałtownie się pogarsza. Na szczęście w pobliżu jest Martyna, która także bierze udział w zawodach. Tego samego dnia na pogotowie dzwoni Edward Polak, który wzywa ratowników do swojego sąsiada, cierpiącego na przewlekłą chorobę płuc, Andrzeja Nowaka. Obaj mężczyźni, mimo że dawniej byli przyjaciółmi, wspólnie przeżyli powstanie warszawskie, a ich wnuki biorą udział w zawodach, od wielu lat nie rozmawiają ze sobą.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...